Onkodermatologas
Mes turime gerą naujieną. Melanomos diagnozė nėra baisi, laiku ją diagnozavus
Visi mes nuo gimimo turime daugybę apgamų.
Jų daugėja mums augant, dėl išorinio aplinkos neigiamo poveikio. Labiausiai į akis krinta estetiškai negražiai atrodantis, iškilęs apgamas.Tačiau svarbūs ir blyškūs plokšti apgamai. Jų įvairialypiškumas, struktūros įvairovė reikalauja gero ištyrimo, nes tai gali būti piktybinis apgamas.
Todėl būtina kokybiška , tiksli dermatoskopija
Dermatoskopija (taip pat žinoma kaip epiliuminescencinė mikroskopija arba dermatoskopija) yra neinvazinis diagnostikos metodas, naudojamas norint atidžiai ištirti odą, ar nėra anomalijų. Jis naudojamas ikivėžiniams ir vėžiniams pažeidimams, taip pat įvairioms kitoms odos ligoms aptikti.
Dermatoskopija gali padėti dermatologams tiksliau diagnozuoti ligą, taip pat stebėti odos sutrikimo progresavimą. Jis taip pat gali būti naudojamas ankstyvoms melanomos stadijoms nustatyti pacientams. Procedūra atliekama ant paciento odos uždedant rankinį apšviestą didinamąjį prietaisą, vadinamą dermatoskopu. Tada gydytojas vizualiai apžiūrės odą po prietaisu, ar nėra nenormalių savybių, ir prireikus imsis vaistų, gydymų lazeriu ir biopsijų,(klinikoje naudojama naujausia kompiuterinė vokiška Fotofinder sistema (Fotofinder yra programinės įrangos paketas, kurį dermatologai naudoja odos diagnostikai atlikti. Programinė įranga skirta padėti gydytojams diagnozuoti įvairias odos problemas, įskaitant spuogus, raukšles, apgamus ir odos vėžį. Fotofinder turi keletą funkcijų, įskaitant vaizdų biblioteką, paciento stebėjimą ir gydytojo prietaisų skydelį.
Programinė įranga taip pat leidžia gydytojams užfiksuoti ir saugoti pacientų vaizdus, taip pat dokumentuoti ir dalytis informacija apie gydymo planus. Programinė įranga padeda gydytojams pagerinti diagnozių tikslumą ir greitį, todėl pacientai gali gauti savalaikį ir veiksmingesnį gydymą).
). Jeigu apgamas įtartinas, atliekama biopsija. Tik tuomet spręndžiama apie jo pašalinimą ir pašalinimo būdus. Klinikoje naudojami lazeriai leidžia dirbti skirtingais rėžimais.
Apgamas gali būti naikinamas vaporizuojančiu režimu, ar tiesiog išpjaunamas lazeriu, kas mažiausiai pažeidžia aplinkinius audinius ir mažina galimybę randėti. Tam naudojame CO2 ir ERB:Yag lazerius
Kitais atvejais gali būti taikomas ir tradicinis chirurginis būdas. Todėl tiek tiriant, tiek pasirenkant gydymo metodą, svarbiausia gydytojo darbo patirtis.