Clicky

Urofloumetrija

kompiuterinis slapimo sroves tyrimas

 

Urofloumetrija – kompiuterinis šlapimo srovės tėkmės greičio matavimas – tai neskausmingas urologinis diagnostikos tyrimo metodas, padedantis gydytojui urologui tiksliau ir objektyviau įvertinti paciento šlapinimąsį. Tai funkcinis šlapinimosi mėginys, kurį atlikus išmatuojamas šlapimo srovės tėkmės greičiai, šlapinimosi laikas ir trukmė, išsišlapinto šlapimo kiekis, pagreitis ir kiti parametrai.

Ne tik šie įrenginio išmatuoti parametrai, bet ir šlapimo srovės kreivės forma, tarkim šlapinimasis lašais ar „padedant“ pilvo ir dubens raumenims, suteikia gydytojui urologui labai daug vertingos informacijos apie šlapinimąsį, šlapinimosi sutrikimo laipsnį, liekamąjį šlapimą (po tyrimo echoskopiškai išmatuojama kiek lieka šlapimo po pasišlapinimo) Visa tai leidžia spręsti ar tikrai šiuo metu pasirinktas gydymo būdas yra teisingas, ar pakaks tik vaistų, gal tikslingiau vis gi operuoti pacientą. Taip pat leidžia įvertinti paskirto gydymo efektyvumą, koreguoti medikamentų dozavimą ir apsispręsti, ar tikrai šiam pacientui reikia operacijos (pavyzdžiui TURP ar adenomektomijos, uretrotomijos).

Kartu tai vienas iš paprasčiausių ir efektyviausių šlapės striktūros įtarimo (nustatymo) būdų, neatliekant jokių vyrui skausmingų intervencijų.