Clicky

Veido atnaujinimas lazeriu

gydytoja onkodermatologe ausra bickauskiene

“ Narmeda“ gydytojos Aušros Bičkauskienės komentaras:

Frakcinis veido lazeris – tai nechirurginis odos gydymas, skirtas veido išvaizdai pagerinti. Jis gali sumažinti raukšles, saulės žalą, spuogų randus ir kitas dėmes. Frakcinio gydymo lazeriu metu per odą prasiskverbia nedideli, koncentruoti šviesos pluoštai, dėl kurių susidaro mikroskopinės šiluminės žaizdos. Žaizdos skatina naujo kolageno gamybą, o tai padeda pagerinti odos tekstūrą, mažina raukšles ir sutraukia poras.

Odos atnaujinimas CO2 frakciniu lazeriu pirmauja estetinėje medicinoje, atliekamas tik gydytojų (dermatologų, plastikos chirurgų). Ši procedūra pasaulyje atliekama daugiau nei 20 metų. Ji yra puikus pasirinkimas turint veido odos problemų, tokių kaip randeliai po spuogų, nelygi, pigmentuota ar išplonėjusi oda, paryškėjęs kapiliarų tinklas. Taip pat ir tiems, kurie neturi minėtų odos problemų, tačiau galima ją atlikti ir kaip investiciją į gražią, stangrią odą ateityje. Būtent frakcinio CO2 lazerio poveikis duoda geresnius rezultatus, tačiau turi ilgesnį gijimo laiką. Klinikoje naudojamo Asclepion lazerio galimybės ir saugumas, gydytojų patirtis ir pacientų atsiliepimai, įrodė šios procedūros reikšmingumą gražinant odą. Procedūros poveikis matomas ne iš karto. 3-6 mėn. laikotarpyje odoje intensyviai gaminasi kolagenas, tad oda lygėja, stangrėja, skaistėja, išsilygina smulkiosios raukšlės (deja, stambioms ir gilioms raukšlėms reikia daugiau procedūrų). Aplinkiniai tikrai pastebi pagražėjusią Jūsų odą. Frakcinio lazerio procedūra atliekama ne tik veido srityje, bet ir kaklo, rankų, dekolte odoje, kurioje paprastai kitos grožio procedūros negalimos. Procedūros poveikis ilgalaikis, trunka 2-5 metus, priklausomai nuo individualių savybių ir žalingų įpročių, kurie gali turėti neigiamos įtakos rezultatams.

Kodėl atsiranda raukšlės?

Metams bėgant, veido oda praranda stangrumą ir tampa plonesnė. Šio proceso priežastis yra kolageno, vandens kiekio odoje sumažėjimas. Taip pat tam įtakos turi kiti veiksniai, tokie kaip rūkymas, stresas, per didelės saulės spindulių dozės, neteisinga mityba ir atmosferos tarša.

kodel atsiranda rauksles

Ar lazeriu galima atjauninti oda ir panaikinti raukšles?

Lazeris skleidžia tikslią šviesos bangą, kuri paveikia paviršinius epidermio sluoksnius ir minkština odą. Frakcinis lazeris išgarina tik mažas, tiksliai apskaičiuotas skylutes odoje, aplink palikdamas sveiką odą. Po procedūros oda atsinaujina, atsiranda naujų ląstelių, suaktyvėja kolageno gamyba. Jau po pirmos procedūros pagerėja odos išvaizda. Ji tampa švelnesnė, lygesnė, stangresnė, išnyksta smulkios raukšlės.
Jus atodote pailsėjusi, tarytum po atostogų.

veido atnaujinimas lazeriu pries ir po

Prieš ir po

Kuriose odos srityse galima taikyti frakcinį lazerį?

Tobulinant odos išvaizdą, senėjimo profilaktikai, naikinant randus, pigmentines dėmes, kapiliarus, išsiplėtusias poras, taikoma visoje veido odoje, ar tik jos atskiruose segmentuose.Taipogi taikoma rankų, kaklo odai. Randai gali buti salinami bet kurioje kūno dalyje.

randu salinimas lazeriu pries ir po

Prieš ir po

Kuo skiriasi lazeriai:

Skirtingas lazerių poveikis ir efektingumas apspręndžiamas jų bangos ilgio ir galios. Todėl po procedūrų galime turėti tik gero kremo ar beveik plastinės operacijos rezultatą.
1.Paviršinis odos atjauninimas CO2 ir Erb JAG (2,94) lazeriu 10-200 mikronų gylyje.
2.Fracijinis paviršinis odos atjauninimas CO2 ir Erb JAG (2,94) lazeriu 10-70 mikronų gylyje.
3.Ne abliacinis frakcinis odos atjauninimas 600-1000 mikronų gylis.
4.Abliacinis frakcinis odos atjauninimas 600-1000 mikronų gylis.

                                 1 2 3 4

Taigi efektyviausias frakcinis abliacinis (4) odos atjauninimas CO2 lazeriu,geriausiai stimuliuojantis naujo kolageno susidarymą gilesniuose odos sluoksniuose, skatinantis ne tik odos atsinaujinimą, o ir patempimą. Kombinacija su švelniuoju 2,94 Erb JAG lazeriu įgalina pasiekti geriausius rezultatus.

Ar gydymas lazeriu saugus?

Jau daugiau kaip dvidešimt metų lazeris sėkmingai naudojamas odos atjauninimui, tai įrodo aukštą patikimumą ir veiksmingumą, frakcinis lazeris yra dar saugesnis odos atjauninimo būdas. Šis lazeris pakeitė senąsias tradicines alternatyvas, pvz.: cheminį odos šveitimą rūgštimis, mechaninį odos šveitimą, kurių metu negalima kontroliuoti veikimo gylio, jos yra skausmingos, mažai efektyvios ir nemalonios pacientui. Šiuo metu nėra saugesnio ir veiksmingesnio būdo atjauninti odą už frakcini lazeri.

Ar frakcinis lazeris ir IPL- tas pats?

Ne.IPL – tai impulsinės šviesos įrenginys. Jo veikimo principas panašus, juo dirbti gali ir ne medikas. Daugelis kosmetologų naudoja ILP. Pasiekti tokio pat rezultato, kaip frakcinio lazerio, neįmanoma. Be to platus šviesos spektras , didinant energijos srautus gali duoti daug daugiau pašalinių reiškinių.

frakcinio lazerio rezultatai prie ir po

Kiek procedūrų reikėtų?

Tai priklauso nuo to, kokio rezultato nori pacientas, bei nuo gydytojo įvertinimo ar paciento lūkesčiai yra įgyvendinami.
Net ir viena procedūra suteikia odai elastingumo, išlygina ir atgaivina. Jei jūs turite gilias raukšles ar ryškius randus reikės keleto procedūrų jums patogiu intervalu (bet ne dažniau negu kas keturios savaitės).

Kiek ilgai gyjama?

Gijimo laikas paprastai yra labai trumpas. Per pirmąsias 48 valandas jaučiamas šilumos pojūtis arba deginimas panašus į saulės nudegimą, šį diskomfortą palengvina drėkinamieji kremai, skiriami po procedūros. Vėliau, 7-10 dienų oda turės rausvą spalvą, kurią lengvai paslėps lengvas makiažas. Po 2-3 parų jūs galėsite grįžti į savo įprastą darbo ir gyvenimo ritmą.

Kokių nurodymų reikia laikytis po gydymo?

Pirmos 48 valandos – pats svarbiausias laikas, per kurį reikia laikytis gydytojo nurodymų, kad nepatektų infekcija. Paprastai skiriamas drėkinantis-raminantis kremas, prausimasis ledo gabalėliu. Trečią parą jau galima vartoti makiažą, rekomenduojama naudoti aukštos kokybės drėkinamuosius kremus, kurie leidžia pasiekti dar geresnį rezultatą.
4-6 mėnesius būtina vengti saulės spindulių ir soliariumo lempų, vasarą naudoti apsauginį kremą ne mažiau nei SPF 30.

Ar gydymas skausmingas?

Gydymas nėra skausmingas ir pacientai jį toleruoja gerai. Prieš procedūrą naudojamas anestezuojantis kremas jautrioms sritims.

Ar yra koks nors nepageidaujamas šalutinis poveikis?

Kartais gali atsirasti negražios tamsios dėmės, ypač jeigu nesisaugosite saulės. Jos visada išnyksta per kelias savaites ar mėnesius.

Kokių rezultatų tikėtis?

Oda po lazerio terapijos bus stangresnė, lygesnė ir švytės gaivumu, gilios raukšlės bus mažiau matomos, o smulkesnės dings. Be to, gydymas nesukels jokių nenatūralių veido odos ar mimikos pakitimų. Randai pastebimai suminkštėja, tampa mažiau matomi.

paakiu oda pries ir po lazerio proceduros

Kodėl reikalingas patikimas frakcinis lazeris?
Aiškinant populiariai,lazeriu odos kvadratiniame centimetre išgręžiama šimtai mikroskylučių. Jų gylis ir dydis turi būti be galo tikslus, o norint sumažinti odos terminį pažeidimą, jos padaromos atsitiktine tvarka. Tam reikalingas lazeris, kurio skleidžiama energija be galo tiksli, optika perduodnti spindulį tobula, o pati frakcinė galvutė kompiuterizuota.Be to, kartu naudojamas ERB:YAG lazeris odos atjauninimui, žymiai paspartina ir pagerina rezultatus. Tai pati geriausia, pripažinta pasaulyje lazerių kombinacija odos atjauninimui. Tik nedaugelis klinikų gali pasigirti, turinčios ir naudojančios odos gydymui.

gydytoja dermatovenerologe onkodermatologe ausra bickauskiene Aušra Bičkauskienė Gydytoja dermatovenerologė, onkodermatologė
gydytoja dermavenerologe vilma markeviciene Vilma Markevičienė Gydytoja dermatovenerologė
gydytoja dermatovenerologe laima trociukiene Laima Trociukienė Gydytoja dermatovenerologė
Gydomasis-estetinis gydymas (CO2 frakcinio ir Er:YAG lazerių kombinacija)
Frakcinis veido atnaujinimas, odos stangrinimas, senėjimo lėtinimas
Viso veido vidutinės apimties 350 €
Viso veido didelės apimties 450 €
Kaklo vidutinės apimties 350 €
Kaklo didelės apimties 450 €
Paakių 160 €
Plaštakų vidutinės apimties 250 €
Plaštakų didelės apimties 300 €
Aplink lūpas vidutinės apimties 200 €
Aplink lūpas didelės apimties 250 €
Frakcinis veido odos atnaujinimas, randų lyginimas po acne gydymo
Vidutinės apimties 150 €
Didelės apimties 300 €
1 cm2 30 €
Randų gydymas (1 cm2) 30 €