Clicky

Venų ligos

gydytojas angiochirurgas nerijus bickauskas

Kraujagyslių chirurgas Nerijus Bičkauskas:

Svarbiausia, reikalinga suprasti tai, kad venų patologija nėra kosmetinė procedūra. Ji reikalauja gydymo.

Patirtis: atlieka virš 1000 endovaskulinių venų operacijų (lazeris, biologiniai klijai), skleroterapijų ( venų užakinimo vaistais) procedūrų per metus.

Ar reikia gydyti venų ligas:Jei žmogus nieko nesiims, liga neišvengiamai progresuos. Ir, mano žiniomis, tėra vienintelis efektyvus būdas padėti venų varikozės atveju – užakinti pažeistas venų kamienų dalis ir kraujotaką nukreipti sveikomis venomis.

Kaip tai atliekame.Nuo praėjusio šimtmečio pabaigos tai sėkmingai daroma endovaskuliniu metodu naudojant lazerį, radijo dažnius ar garus. Kartais pakanka skleroterapijos: jos metu vena paveikiama ne aukšta temperatūra, bet vaistais.

Moderniausias būdas – suklijuoti blogai funkcionuojančią veną specialiais biologiniais klijais. Po operacijos lazeriu, po kurios žmogus gali tą pačią dieną eiti į darbą, vis dėlto būtina elastinė kompresija. Venų klijavimo procedūra tokia veiksminga ir kartu tausojanti, kad net nereikia vietinės nejautros, po procedūros – elastinės kompresijos. Deja, ji gerokai brangesnė nei operacija lazeriu.
Tačiau šiuo metu naudojami naujausios kartos lazeriai 1940 nm bangos, yra švelnesni ir tinkamai naudojant , leidžia minimalizuoti elastinių kojinių nešiojimą.

Kas ir kada pakeis dabartinius gydymo būdus. Mano galva, kitą kokybinį šuolį šioje sityje (pirmieji du – ultragarsinis venų ištyrimas ir jau minėti metodai) padarys genetikai: juk venų varikozė – paveldima liga.

Chirurginė operacija yra atgyvena. Atvirą chirurginę operaciją, plačiai praktikuotą, kai nebuvo nieko geresnio, siūlau pamiršti, nes ji – visiška atgyvena. Labai traumuojanti, liga po jos dažnai atsinaujina. Netiesa, kad naujaisiais metodais ne visada galima padėti. Chirurgija – tai amatas ir smegenų veikla. Kokiu mastu kraujagyslių chirurgas pajėgus taikyti endovaskulinius metodus, priklauso nuo jo profesionalumo, kompetencijos.

Geras specialistas su Jumis nuo diagnozės nustatymo, operacijos iki kapiliarų užakinimo. Patarčiau rinktis tą specialistą, kuris yra įvaldęs visas venų varikozės gydimo dalis, t. y. nuosekliai, kaip reikalauja protokolas, gydo pažeistas kamienų dalis, paskui mazgus, galiausiai šalina kosmetinius defektus. Moterys dėl jų, o ne dėl ligos, dažniausiai ir ateina. Juokas juokais, bet amžinas moters noras gerai atrodyti šiuo atveju padeda sustabdyti progresuojančią klastingą ligą.“

Klinikoje taikome trijų pakopų venų gydymo protokolą. Pilnai ištyrus veninę kraujotaką pirmiausiai tvarkomi pažeisti venų magistraliniai kamienai endovaskuliniu ( lazeris , klijai ) būdu ir didžiosios veninės šakos, mazgai. Antrame etape skleroterapijos pagalba (putų technika) užakinamos veninės šakos. Trečiuoju etapu skleroterapija skysčiu – šalinamos telengektazijos, vadinamieji kapiliarai.

I pakopa: prieš operaciją lazeriu ir po operacijos (12 para)

venos kojose pries operacija              venos kojose po operacijos

 

 

 

 

 

 

 

 

II pakopa: putų skleroterapija naikinamos veninės šakos

venines sakos pries skleroterapija venines sakos po skleroterapijos

 

 

 

 

 

III pakopa: telengektazijų skleroterapija

telengektaziju skleroterapija pries      telengektaziju skleroterapija po

Kainos
Kraujagyslių chirurgo konsultacija + echoskopija 90 €
Skleroterapija 120 €
Kraujagyslių chirurgo konsultacija 60 €