Plaukų šalinimo lazeris
Klinikoje plaukų šalinimui naudojame aukščiausios kokybės Vokišką „ASCLEPION“ firmos lazerį.
Lygi ir švelni oda- tobulo grožio standartas, todėl nepageidaujamų plaukelių šalinimas yra įprasta šiuolaikinės moters kasdienybė. Plaukų šalinimas lazeriu yra pats tobuliausias ir geriausias depiliacijos būdas, plačiai naudojamas visame pasaulyje.
1. Kas yra lazerinis plaukų šalinimas? Lazeris plaukų šalinimui naudojamas nuo 1997 metų. Jo esmė – lazerio 810 nm banga , kuri veikia į melaniną, esantį plauko šaknyje, ir neveikia į aplinkinius audinius, esminis skirtumas nuo IPL prietaisų, kurių spindulio spektras platus ir naudojant aukštenę energiją veikia ir aplinkinius audinius, didindamas pašalinius reiškinius, o ją mažinant, negaunama geriausio rezultato. Spindulys nukreipiamas į nuskustą odą. Lazerio energija tiksliai sunaikina plauko šaknį. Kadangi plaukai auga ciklais, todėl reikalingos kelios procedūros 6-8 savaičių ciklais.
2. Ar aš tinkamas kandidatas plaukų šalinimui lazeriu? Plaukai gali būti šalinami tiek vyrams tiek moterims nuo rankų, kojų, bikini, kaklo, krūtinės, veido, skruostų, lūpos. Lazeris paveikia tamsų pigmentą, todėl jis efektyviausias šviesios odos tamsiaplaukiams. Tačiau dabartinis Mediostar lazeris turi papildomas galimybes, gerinančias rezultatus ir tamsiaodžiams,bei šalinant sviesius plaukus.
3. Kuris lazeris labiausiai tinkamas man? Yra išskirti 6 odos tipai. Diodinis 810 nm bangos Mediostar lazeris geriausiai tinka I-IV odos tipo pacientams(dauguma Lietuvos žmonių) (pvz. Nd:Yag lazeriai geriau tinka IV-VI odos tipui,o Aleksandrito lazeriai-I-II odos tipui)
4. Kaip lazeris veikia? Lazerio šviesos banga perneša tikslų energijos kiekį ir tuo pačiu karštį į plauko šaknyje esantį melaniną ir taip jį suardo. Tiksli siaura banga apsaugo aplinkinius audinius. Todel šalinimas lazeriu yra efektyviausias ir saugiausias, skirtingai nuo IPL. Deja, kai kurios klinikos naudoja IPL dėl to, kad jis žymiai pigesnis, tačiau aiškina pacientui, kad jo efektyvumas prilygsta lazeriui.
5. Kiek man reikės gydymo procedūrų ir kokios pauzės tarp jų? Daugeliui pacientų reikalingos 4-6 procedūros su 6-12 savaičių pertrauka (veidas dažniau, kojos rečiau).Po kiekvienos procedūros plaukų augimas sulėteja ir sureteja.
6. Ar lazeriu pašalinus plaukus jie daugiau nebeataugs? Galime kalbėti apie plaukų augimo sumažėjimą, tačiau metodo 100% sustabdančio plaukų augimą nėra.Šalindami plaukus lazeriu, Jūs rečiau galvosite apie nepageidaujamus plaukus ir sutaupysite daug laiko.
7. Ar gydymas lazeriu yra brangus? Lazerinės proceduros visur yra brangios,nes brangu eksplotuoti patį lazerį, apmokyti gydytojus, brangus lazerio inventorius, pvz.net apsauginiai akiniai. JAV atliktos studijos (kur procedūra 2 kartus brngesnė nei Lietuvoje) parodė, kad po penkerių metų išleidžiama vienodai pinigų naudojant kremus, šalinant vašku ar pleistrais, IPL ar lazeriu. Jei plaukų šalinimo procedūras vašku reguliariai atliekate kosmetikos salonuose, kaina vašku per metus didesnė, negu šalinant lazeriu. Išvada: lazeriu efektas pasiekiamas greičiau ir mažiausiu procedūrų skaičiumi, o kaina ta pati ar mažesnė.
8. Ar tai skausminga? Pulso metu ( dengiamas apie 2 centų monetos plotas) jaučiamas dilgčiojimas. Daugumai pacientų nereikia nuskausminamojo gelio. Nesant jokių pojūčių, lazeris greičiausiai nėra pakankamos galios ir rezultatas bus prastas.
9. Kokie galimi pašaliniai reiškiniai? Paraudimas, paburkimas. Retai – šašo susidarymas, pigmentacijos pokyčiai.
10. Kaip aš turiu ruoštis procedūrai? Norint maksimalaus efekto, pacientas turi mažiausiai 6 savaites nešalinti plaukų vašku,pešiojimu,rovimu.Juos galima tik skusti.Rekomenduojama nusiskusti 1-2 paros prieš procedūrą. Procedūros trukmė priklauso nuo ploto, kuriame šalinami plaukai. Po gydymo naudojamas ledas, drėkinantys kremai. Kuomet pradeda augti nauji plaukai (dažniausiai po 6-8 savaičių, procedūrą reikia kartoti).
11. Ar plaukai auga ciklais? Taip. Yra trys augimo fazės. Lazeris veikia aktyviojoje augimo fazėje. Todėl ir procedūra kartojama, nes dalis plaukų procedūros metu būna neaktyvioje augimo stadijoje. Kuomet pradeda augti nauji plaukai, procedūrą reikia kartoti ( kartojama dažniausiai po 6-8 savaičių).
12. Kas įtakoja padidintą plaukuotumą? Paveldimumas, nėštumas, hormoniniai sutrikimai, skydliaukės problemos, reakcija į medikamentus, naudoti netinkami plaukų šalinimo būdai.
13. Ar būtina konsultacija? Taip. Jos metu įvertinamas odos, plauko tipas, surenkami duomenys apie pacientą, aptariamas pasiruošimas, gydymo planas.
14. Ar parduodami buitiniai lazeriai efektyvūs? Ne, maža galia, abejotinas parametrų tikslumas.Be to reikia įvertinti ir plauko augimo savybes.