Karpų šalinimas
Karpų šalinimas lazeriu
Karpoms pašalinti yra naudojama daugybę būdų: nuo pjaustymo arba nudeginimo iki bleomicino injekcijos. Alternatyvus gydymas įmanomas geriant medikamentus arba naudojant išorinius kremus. Dar vienas karpų panaikinimo būdas yra laukimas kol jos pačios išnyks, dažniausiai per vienerius arba trejus metus nuo jų atsiradimos. Karpų gydymas lazeriu yra vienas iš progresyviausių. Kai pacientė yra nėščioji, kuriai būdingos genitalinės karpos arba karpos yra ant sunkiai prieinamų kūno vietų – gydymas lazeriu tampa nepakeičiamu.
1. Gydymo lazeriu tipai
Lazeris veikia išgarindamas karpą tiksliu intensyviu šviesos spinduliu . Lazeriu yra pašalinama karpa ir šiek tiek aplinkinio audinio siekiant, kad karpa ir jai reikalingas kraujo tiekimas būtų visiškai pašalintas. Kitas gydymo lazeriu būdas yra atliekamas naudojant lazerį, kurio spinduliai yra naukreipiami į kraujo ląsteles, maitinančias karpą. Taip karpa, atskirta nuo maistinių medžiagų tiekimo, yra numarinama. Abi šios procedūros yra saugiai atliekamos lazerinio gydymo centre.
2. Už ir prieš
Karpų gydymas lazeriu taikant lokalią anesteziją yra laikomas pažangiu karpų šalinimo nuo visų kūno dalių metodu. Procedūra sukelia minimalų diskomfortą, o gijimas yra greitas be randų.
3. Gydymas
Kad gydymas lazeriu būtų efektyvus, jis turi būti atliekamas išmanančio procedūrą profesionalaus specialisto.
Be to, gydymo lazerius specialistas taip pat turėtų išmanyti dermatoskopiją tam, kad būtų apžiūrėta gydymo reikalaujanti sritis. Gydymo sesijų kiekis priklauso nuo karpų dydžio, tipo, lokacijos ir kiekio. Didesnėms, gilesnėms nei vidutinėms ar labiau išplitusios karpos reikalingas ilgesnis gydymas.
4. Priežiūra po gydymo ir gijimas
Lazerio paveikta sritis pašalinus karpą gali atrodyti išblyškusi ir šiek tiek patinusi. Priklausomai nuo pašalintos karpos dydžio ir lokacijos gali būti juntamas nežymus diskomfortas ar skausmas. Po gydymo gali būti rekomenduojama ant žaizdos naudoti antibiotinį kremą ar paviršinį, nuskausminamąjį poveikį turintį gelį. Rekomendavus gydytojui, galima vartoti nuskausminamuosius, tokius kaip nesteroidiniai analgetikai, ar kartu su receptiniais, skausmą malšinančiais vaistais. Genitalinių karpų pašalinimo atveju rekomenduojami specialūs antibiotinio poveikio preparatai, muilai bei kompresai.
5. Įspėjimas
Būtina kreiptis į gydantį specialistą pasirodžius pūliams, kraujavimui, pasireiškus karščiavimui, krečiant šalčiui, atsiradus šlapinimosi sunkumų ar stipriam skausmui po genitalinių karpų pašalinimo.