Clicky

Cheminiai pylingai

cheminio pylingo kabinetas

Cheminiai odos pylingai

Apie cheminius odos pylingus žmonija žimojo nuo senų senovės. Graikai, senovės egiptiečiai, romėnai plačiai taikė grožio procedūroms pieno rūgšties, vyno, vaisų sulčių ar mineralų medžiagas.
Pylingas – (nuo angliško ž. Peel- lupimasis, nuvalymas, nužievinimas)-nuima susragėjusias, mirusias odos ląsteles, leisdamas odai pačiai pradėti atsinaujinimo procesą, švelniai stimuliuoja odos kolageno ir elastino sintezę.

Šiandien cheminį pylingą drąsiai galima pripažinti populiariausia procedūra visose pasaulio klinikose, kuriose taikoma klasikinė estetinė dermatologija.
Cheminis odos pylingas – tai procedūra skatinanti odos atsinaujinima, stangrinimą ir nepageidaujamų defektų pašalinimą, kurios metu naudojamos chemines medžiagos iššaukiančios kontroliuojamą odos uždegimą pasirinktame gylyje. Po to seka odos gijimas, pasireiškiantis pleiskanojimu ar lupinusi.

Cheminiai pylingai gydo:
– veido odos ligas, kurios ( acne, rožine, seborejinis dermatitas ir kt.)
– išlygina smulkius odos nelygumus, randelius;
– padaro mažiau matomas smulkias raukšleles;
– mažina pigmentaciją atsiradusia po sugijusių spuogų, balina strazdanas, pigmentines dėmes.

Rūšiavimas pagal poveikio gylį:
Paviršiniai– pašalina tik epidermio suragėjusį sluoksnį; kartais šiek tiek giliau, tada tai vadinama paviršiniu – vidutiniu pylingu.
Jų tikslas:
* sukelti intensyvų paviršinio odos sluoksnio atsinaujinimą;
* riebalinių liaukų išsivalymą nuo riebalų ir mirusiu ląstelių pertekliaus;
*sumažinti bakterijų kiekį odoje, tuo pačiu normalizuoti odos rūgščių-šarmų balansą;
*atnaujinti odos lasteles, jauninti odą;
* veikti melanocitus – ląsteles atsakingas už pigmentaciją (oda pašviesėja, mažiau matomos pigmentinės dėmės).
Kam tinka paviršiniai pylingai:
sausai odai,
paaugliams su spuoguota oda,
žmonėms su jautria oda,
norintiems lygesnės, mažiau pigmentuotos odos,
žmonėns, kurie niekada nėra darę cheminio pylingo.
Vidutinio gylio:
paliečia odą iki bazalinės membranos, kartais iki paviršinės dermos. Be minėtų paviršinio pylingo poveikio, jie dar stimuliuoja kolageną ir elastiną odoje, tad atlieka odos jauninimo funkciją.
Gilūs pylingai:
veikia per visą dermą, turi stiprų jauninamajį poveikį, mažina randus, sutvirtina odos odą, mažina jos perteklių. Atliekami tik gydytojo, dažnai su narkoze, reikalauja ilgo atsistatymo periodo. Šiuolaikinėje estetinėje dermatologijoje yra efektyvesnių ir saugesnių metodų šiems tikslams pasiekti ( pvz. fakcinis odos atjauninimas lazeriu), tad taikomi vis rečiau.
Medžiagos naudojamos cheminių pylingų metu skirsyomos į AHA -rųgštis ir BHA- rūgštis:
AHA- alfa hidroksirūgštims priskiraima glikolio, pieno, vyno ir citrinų rųgštys. Jos lengvai tirpsta vandenyje.
BHA- beta hidroksirūgštys ženkliai skiriasi nuo AHA tuo, kad jos puokiai tirpsta riebaluose, o vandelyje beveik netirpsta. BHA priskiriama retinolio, azelaino, kojo, pivūrinė, migdolų, salicilo, trichloracto rūgštys. Jos ar jų deriniai dažniausiai ir naudojomos estetinėje dermatologijoje.

Kada negalima daryti pylingo
Priešparodymai yra baveik vienodi tiek paviršiniam , vidutiniam ar giliam pylingui.
1. Aktyvi saulė
Bet koks pylingas padidina odos jautrumą saulės spinduliams.Tad pageidautina gydymą pylingu atlikti tuomet, kai saulė nėra aktyvi. Šalyse, kur vasara tesiasi visus metus- pylingai taip pat atliekami ištisus metus, tik riekalaujama naudoti apsauginius kermus SPF ne mažiau 50.
2. Virusinės, bakterinės,grybelinės infekcijos odoje.
Nebūtinai pylingo atliekamoje vietoje. Pylingo metu pažeidžiamas odos vietisumas, todėl yra tikimybė infekcijai išplisti. Pvz. Net maža karpa esanti ant rankos, gali užkrėsti veido odą po pylingo. Negalima atlikti procedųros kai yra herpeso pūslelių ant lūpų, jei dažnai kyla votys, pūliniai. jei pažeisti grybelinės infekcijos nagai.
3. Polinkis į keloidinius randus
4. Nėštumas ir kūdikio žindymas.
Šiuo periodu moters hormonai turi didelė įtaką odai, tad negalina nuspėti rezultatų. Yra didelė hiperpigmentacijos tikimybė.
5. Retinoidų vartojimas.
Nuo geriamų retiniodų, kada galima atlikti cheminį pylingą, turi praeiti ne mažiau pusė metų, nuo vartojomų vietiškai- vienas mėnuo.
6. Rimtos ligos- nekontroliuojamas cukrinis diabetas, onkologiniai susirgimai, negydoma epilepsija, tuberkulioze.
7. Negalima atlikti procedūros, jei odoje yra sužeidimų, žaizdelių po spuogų, nesenai atlikta lazerinė procedūra. yra aktyvus nudegimas saulėje.
8. Demodekozė

Demodeksas- tai odos erkutė gyvenenti žmogaus riebalinėse liaukose. Normailai veikianti odos imuninė sistema puikiai susitvarko su ja. Tačiau kartais, dėl neaiškių priežasčių, jos atsiranda labai daug ir imuninė sistema nesugeba sukontroliuoti jos plitimo. Pylinga gali tapti priežastimi nekontroliuojamo demodekso plitimo. Jeigu yra įtarimas, kad demodeksas gali būti, atliekasmas mikroskopinis jo tyrimas ir skirtas gydymas.

Pasiruošimas pylingo procedūrai
Kad pasiekti norimų rezultatų cheminiam pylingui reikėtų pasiruošti: išgydyti pūlingus veido bėrimus, jei džnai kartojasi herpes berimas ant lupų, para pries procedųra suvartoti anti visrusinio vaisto dozę, įsitikinti ar veido odoje nėra Demodex erkutės, ypač, jei yra rausvų spuogelių.
Kartais patariama keletą savaičių iki pylingo namuose vartoti kosmetika su pieno, salicilio, azelaino ar glikolio rųgštimis .

Veido Pylingo kaina
1 Procedūra 44 Eur