Clicky

Susisiekite 8 5 2333 827

Venų ligos

 

Kraujagyslių chirurgas Nerijus Bičkauskas:

Svarbiausia, reikalinga suprasti tai, kad venų patologija nėra kosmetinė procedūra. Ji reikalauja gydymo.

Patirtis: atlieka virš 1000 endovaskulinių venų operacijų (lazeris, biologiniai klijai), skleroterapijų ( venų užakinimo vaistais) procedūrų per metus.

 

Ar reikia gydyti venų ligas:Jei žmogus nieko nesiims, liga neišvengiamai progresuos. Ir, mano žiniomis, tėra vienintelis efektyvus būdas padėti venų varikozės atveju – užakinti pažeistas venų kamienų dalis ir kraujotaką nukreipti sveikomis venomis.

 

Kaip tai atliekame.Nuo praėjusio šimtmečio pabaigos tai sėkmingai daroma endovaskuliniu metodu naudojant lazerį, radijo dažnius ar garus. Kartais pakanka skleroterapijos: jos metu vena paveikiama ne aukšta temperatūra, bet vaistais.

 

Moderniausias būdas – suklijuoti blogai funkcionuojančią veną specialiais biologiniais klijais. Po operacijos lazeriu, po kurios žmogus gali tą pačią dieną eiti į darbą, vis dėlto būtina elastinė kompresija. Venų klijavimo procedūra tokia veiksminga ir kartu tausojanti, kad net nereikia vietinės nejautros, po procedūros – elastinės kompresijos. Deja, ji gerokai brangesnė nei operacija lazeriu.
Tačiau šiuo metu naudojami naujausios kartos lazeriai 1940 nm bangos, yra  švelnesni ir tinkamai naudojant , leidžia minimalizuoti elastinių kojinių nešiojimą.

 

Kas ir kada pakeis dabartinius gydymo būdus. Mano galva, kitą kokybinį šuolį šioje sityje (pirmieji du – ultragarsinis venų ištyrimas ir jau minėti metodai) padarys genetikai: juk venų varikozė – paveldima liga.

 

Chirurginė operacija yra atgyvena. Atvirą chirurginę operaciją, plačiai praktikuotą, kai nebuvo nieko geresnio, siūlau pamiršti, nes ji – visiška atgyvena. Labai traumuojanti, liga po jos dažnai atsinaujina. Netiesa, kad naujaisiais metodais ne visada galima padėti. Chirurgija – tai amatas ir smegenų veikla. Kokiu mastu kraujagyslių chirurgas pajėgus taikyti endovaskulinius metodus, priklauso nuo jo profesionalumo, kompetencijos.

 

Geras specialistas su Jumis nuo diagnozės nustatymo, operacijos iki kapiliarų užakinimo. Patarčiau rinktis tą specialistą, kuris yra įvaldęs visas venų varikozės gydimo dalis, t. y. nuosekliai, kaip reikalauja protokolas, gydo pažeistas kamienų dalis, paskui mazgus, galiausiai šalina kosmetinius defektus. Moterys dėl jų, o ne dėl ligos, dažniausiai ir ateina. Juokas juokais, bet amžinas moters noras gerai atrodyti šiuo atveju padeda sustabdyti progresuojančią klastingą ligą.“

 

Klinikoje taikome trijų pakopų venų gydymo protokolą. Pilnai ištyrus veninę kraujotaką pirmiausiai tvarkomi pažeisti venų magistraliniai kamienai endovaskuliniu ( lazeris , klijai ) būdu ir didžiosios veninės šakos, mazgai.  Antrame etape skleroterapijos pagalba (putų technika) užakinamos veninės šakos. Trečiuoju etapu skleroterapija skysčiu – šalinamos telengektazijos, vadinamieji kapiliarai.


 I pakopa
: prieš operaciją lazeriu ir po operacijos (12 para)

lazeris venos11 lazeris venos12

II pakopa: putų skleroterapija naikinamos veninės šakos

skleroterapija putos1 skleroterapija putos2

III pakopa: telengektazijų skleroterapija

 skleroterapija 14  skleroterapija 13
Kraujagyslių chirurgo konsultacija 60 EUR
Skleroterapija 100 EUR

papildoma informacija apie venų ligas,  gydymą, kainas puslapyje www.venuoperacijos.lt

Turite klausimų? Susisiekite su mumis:
Tel.: 85 2333 827
Arba siųskite savo klausimus mums:
Užklausos forma